Podziel się z innymi:
2014-10-21

Uniwersytet Warszawski podjął współpracę z Uniwersytetem Cambridge

Źródło/Autor: PAP

Uniwersytet Warszawski rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Cambridge. Uczelnie złożyły wniosek w programie Teaming, finansowanym przez UE. W ramach współpracy stworzą one tzw. centrum doskonałości, prowadzące badania na najwyższym poziomie. Już teraz obie instytucje współpracują w dziedzinie biotechnologii, genetyki, nowych materiałów dla elektroniki. "W dalszej perspektywie chcielibyśmy rozwijać część dotyczącą chemii strukturalnej, prac nad nowymi materiałami czy szczepionki na szczególny rodzaj nowotworu" - wyjaśnił PAP prof. Marcin Pałys.

Uniwersytet Warszawski podjął współpracę z Uniwersytetem Cambridge
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
AI przyspieszy personalizację medycyny, ale nigdy nie zastąpi lekarzy
18.04.2024
O tym, że personalizacja jest przyszłością medycyny, mówimy od co najmniej 20 lat, jednak żeby dojść do tego celu, musimy na wielką skalę rozwinąć diagnostykę.
Przeciwciała mogą spowolnić postęp choroby Parkinsona
17.04.2024
Prasinezumab to specjalnie zaprojektowane przeciwciało, które ma wiązać się ze skupiskami nieprawidłowo sfałdowanej alfa-synukleiny w neuronach wytwarzających dopaminę.
Dostęp do in vitro będzie w Polsce szerszy niż w wielu krajach, ale tylko dla par
16.04.2024
1 czerwca wejdzie w życie program refundacji in vitro. Do końca 2028 r. na leczenie niepłodności metodą pozaustrojowego zapłodnienia rząd przeznaczy 2,5 mld zł.