Esculap.com - strona główna

Wybierz kategorię

Aktualności / Wszystkie

Psychoterapia zmienia osobowość – na lepsze

Terapia zaburzeń psychicznych może przyczynić się do korzystnych zmian osobowości, np. znacznie złagodzić neurotyzm i zwiększyć ekstrawersję – wynika z analizy, którą publikuje pismo „Psychological Bulletin”.

Za długo też niedobrze

Osoby, które śpią w nocy ponad dziewięć godzin, są dwukrotnie bardziej narażone na rozwój demencji w kolejnej dekadzie życia – wykazało badanie, które publikuje pismo „Neurology”.

Niewidoczny dorosły z autyzmem

W Polsce dorosło pierwsze pokolenie osób, które w dzieciństwie miały zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum autyzmu. W wieku lat 20 odkrywają one, że otoczenie ma dla nich niewiele do zaoferowania - mówiła jedna z autorek raportu Fundacji JiM Paulina Sz...

Bez uprawnień leczył ludzi. Dziś usłyszał wyrok

Półroczna Magda w chwili śmierci ważyła zaledwie 3,5 kilo. Rodzice karmili ją kozim mlekiem i rozwodnionymi kaszkami. Tak radził im znachor Marek Haslik. We wtorek mężczyzna usłyszał wyrok: 3,5 roku bezwzględnego więzienia. - Kłamaliście - mówił po og...

Leniwi i nieświadomi

Ludzie są zaprogramowani tak, by działać po linii najmniejszego oporu. "Mózg skłania nas do myślenia, że najniżej wiszący owoc naprawdę jest tym najdojrzalszym. Wykazaliśmy, że koszt ponoszony przy wykonywaniu jakiegoś działania wpływa nie tylko na lu...

Czy więcej obowiązków przełoży się na lepszą kontrolę?

Kierownicy aptek zostaną włączeni w system informowania inspekcji farmaceutycznej o sfałszowanych produktach leczniczych. Takie uszczelnienie obecnie obowiązujących regulacji przewiduje projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego.

Radziwiłł: Alternatywą jest upadek wielu szpitali

Alternatywą dla sieci szpitali jest upadek bardzo wielu publicznych placówek - powiedział minister zdrowia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, pytany, czy wchodzi w grę postulowany przez wicepremiera Jarosława Gowina pilotaż ustawy.

Ślimak zahamuje ból

Karaibskie ślimaki używają jadowitego kolca do sparaliżowania i zabicia swojej ofiary. Jednak ich jad zawiera także składnik o długotrwałym działaniu przeciwbólowym.