Falck ostrzega: znikną miejsca pracy, przyjdzie zapłacić odszkodowania

Źródło: Inf. własna
Z kraju ratownictwo

Upaństwowienie systemu przegłosowane dzisiaj przez posłów na komisji, a zaproponowane przez MZ oznacza likwidację 71 podmiotów niepublicznych, które od ponad 12 lat codziennie rzetelnie wypełniają swoje obowiązki - komentuje firma Falck Medycyna Sp. z o.o. w oświadczeniu wysłanym do redakcji Esculapa.

comment 2

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Bardzo zły trend

Bardzo zły trend

Liczba dzieci, których rodzice odmawiają wykonania obowiązkowych szczepień zwiększa się co roku o ok. 30 procent. Główny Inspektorat Sanitarny po raz kolejny mówi o niepokojącej tendencji.

"Nie hamujcie u młodych odwagi"

"Chciałbym, żebyście nigdy nie hamowali u młodych odwagi i naukowej śmiałości" - powiedział prezydent Andrzej Duda zwracając się do naukowców i artystów, którym w Pałacu Prezydenckim wręczył nominacje profesorskie.

Mamy ponad 1,3 mln potencjalnych dawców szpiku kostnego

W Polsce jest już ponad 1,3 mln potencjalnych dawców szpiku kostnego, pod tym względem w Europie zajmujemy drugie miejsce zaraz za Niemcami – poinformował konsultant krajowy w dziedzinie hematologii prof. Wiesław Jędrzejczak.

Naukowcy opracowali nową formę podawania leków

Kod QR nadrukowany na jadalnym podłożu atramentem zawierającym substancję czynną - to nowa forma podania leków, którą opracowali naukowcy z Danii i Finlandii. Nadruk jest zarazem informacją, zmniejszającą możliwość pomyłek - informuje serwis EurekAlert.

40 lat minęło jak jeden dzień

Obchodzące w piątek jubileusz 40-lecia Centrum Zdrowia Dziecka ma 300 mln zł długu. Dyrektor CZD dr hab. Małgorzata Syczewska zapewnia, że mimo problemów CZD rozwija się i leczy na najwyższym poziomie.

Zaproszenie do dyskusji

Chciałbym rozpocząć w najbliższym czasie debatę ogólnonarodową o służbie zdrowia dotyczącą perspektywy 20-, 30-letniej - powiedział w czwartek (15 lutego) minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił, że chodzi o to, czego oczekują Polscy, jakie mają priorytety.

Najciemniej pod latarnią

Francja, skąd pochodzi pionier szczepionek Ludwik Pasteur, paradoksalnie jest krajem, którego mieszkańcy w największym stopniu nie ufają szczepieniom. Aż 41 proc. Francuzów jest zdania, że szczepionki nie są bezpieczne - wynika z badania z 2016 roku. Taki odsetek jest światowym rekordem.

Rezydenci apelują do kolegów: wracajcie do pracy

Po osiągniętym porozumieniu między Ministerstwem Zdrowia a protestującymi od października ubiegłego roku rezydentami, Porozumienie Rezydentów OZZL prosi lekarzy o podjęcie pracy w ponadwymiarowym zakresie.

Tej lawiny już nikt nie zatrzyma

Porozumienie między ministrem a rezydentami niewiele zmieniło w sytuacji szpitali. Z ponad 4.000 protestujących do pracy w dłuższym wymiarze czasu wróciło zaledwie... 151 lekarzy.

Prof. Chazan będzie konsultantem ds. ginekologii

To już niemal pewne, że prof. Bogdan Chazan będzie wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Prezes Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej wytyka wojewodzie błędy związane z procedurą jego powołania.

e-terapia

e-terapia

poll 82 comment 2

Czy Pani/Pana zdaniem relacja terapeutyczna prowadzona przez profesjonalistę za pośrednictwem Internetu może stanowić skuteczne narzędzie w terapii łagodnej/umiarkowanej depresji?