Wybierz pismo

Wybierz dziedzinę

Wybierz typ treści

Przegląd prasy i publikacje

Alergie na jady owadów - diagnostyka i leczenie

Alergie na jady owadów - diagnostyka i leczenie

W Europie alergia na jad Hymenoptera jest najczęściej spowodowana użądleniami pszczoły miodnej i osy zwyczajnej, w krajach śródziemnomorskich również przez rodzaj Polistes (klecanki) oraz sporadycznie przez inne osowate i trzmiele. Najczęstsze objawy kliniczne uczulenia to duże reakcje miejscowe oraz uogólnione reakcje alergiczne typu natychmiastowego, takie jak pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, biegunka, duszność czy też pełnoobjawowy wstrząs anafilaktyczny.

Probiotyki i prebiotyki w zapobieganiu i leczeniu chorób u dzieci

Probiotyki i prebiotyki w zapobieganiu i leczeniu chorób u dzieci

Składniki żywności o potencjalnym korzystnym wpływie na funkcje organizmu są w ostatnich latach przedmiotem zainteresowania naukowców w wielu ośrodkach na świecie, a dotychczasowe klinicznie potwierdzone obserwacje wydają się sugerować nowe możliwości zapobiegania i leczenia wielu chorób dietą. Wśród składników o szczególnych możliwościach modulowania różnych funkcji organizmu znajdują się m. in. prebiotyki, probiotyki i synbiotyki, antyoksydanty, fitoestrogeny, flawonoidy.

Udział lekarzy w reklamie

Udział lekarzy w reklamie

poll 736 comment 5

Czy uważasz, że zapis w Kodeksie Etyki Lekarskiej, według którego lekarz/dentysta nie może pozwalać na wykorzystywanie swojego wizerunku w reklamie, powinien zostać zniesiony?