Lekarz przyszłości - innowacje i nowe technologie w pracy medyka

2022-12-12
min.

Postęp jaki dokonał się w medycynie w XXI wieku nie byłby możliwy, gdyby nie zastosowanie nowoczesnych technologii. Nastąpił on w wielu obszarach terapeutycznych, zaczynając od diagnostyki, jak sekwencjonowanie genetyczne, poprzez sprzęt medyczny i wykorzystanie robotów w trakcie operacji, po aplikacje będące wyrobami medycznymi.

Innowacje i nowoczesne technologie to dzisiaj nieodłączny element pracy lekarzy poszukujących m.in. nowych metod opieki nad pacjentem, czy też efektywniejszego zarządzania ścieżką leczenia. Dlatego priorytetem staje się określenie kluczowych kompetencji niezbędnych do wykonywania zawodu lekarza oraz nowe podejście do kształcenia kadry medycznej. Wychodząc naprzeciw obecnym wyzwaniom i potrzebom przy Naczelnej Izbie Lekarskiej została powołana inicjatywa NIL Innovation Network, która ma na celu wymianę doświadczeń między pionierami tworzącymi nowe technologie i modele opieki medycznej oraz osobami poszukującymi i wdrażającymi nowe rozwiązania w swojej pracy klinicznej.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z członkami społeczności NIL Innovation Network.

 

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się