Publikacje

Jak chronić dane wrażliwe w sektorze medycznym? O aktualnych regulacjach, bezpieczeństwie i przyszłości dostępu do danych
12.03.2024
1
Dla zapewnienia bezpieczeństwa danych wrażliwych konieczne jest wdrożenie jasnych, przejrzystych procedur oraz ciągłe zwiększanie świadomości personelu medycznego w sprawie konieczności ich przestrzegania oraz konsekwencji nieuprawnionego udostępnienia informacji o pacjencie.
Rola bariery jelitowej w zdrowiu człowieka
22.02.2024
Zaburzenia przepuszczalności mogą być początkowym zdarzeniem w patogenezie zaburzeń zapalnych jelit, wpuszczając szkodliwe cząsteczki pochodzące z bakterii do błony śluzowej i wywołując tym niekontrolowane kaskady sygnałów zapalnych.
IQVIA – nowości na rynku leków w Polsce i Unii Europejskiej w 2023 roku
13.02.2024
Przedstawiamy comiesięczne zestawienie przygotowane przez specjalistów IQVIA, dotyczące rejestracji nowych leków w Polsce i Unii Europejskiej.
Dyskopatia kręgosłupa szyjnego z punktu widzenia biomechaniki
07.02.2024
John Basmajian uważa, że „ból krzyża jest po prostu bólem głowy, który zszedł w dół”.
Medyk na JDG: forma opodatkowania najlepsza dla lekarza „na swoim”
20.12.2023
Co roku rośnie liczba lekarzy prowadzących własną działalność. Takie rozwiązanie, chociaż zazwyczaj narzucone uwarunkowaniami rynkowymi, ma wiele korzyści dla samych medyków. Jednym z nich jest wpływ na formę opodatkowania.
Nowa ocena ryzyka dla intensywności schematu kondycjonowania u starszych chorych
19.12.2023
Przeszczepienie allogenicznych krwiotwórczych komórek macierzystych (alloHSCT) jest opcją leczniczą w przypadku różnych nowotworów hematologicznych.
Rak szyjki macicy – rola koinfekcji Chlamydia trachomatis - HPV
19.12.2023
Chlamydia trachomatis oraz wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) są najczęstszymi patogenami występującymi w infekcjach przenoszonych drogą płciową (STI) i wiadomo, że oba zwiększają ryzyko raka szyjki macicy i niepłodności.
JDG czy sp. z o.o. - co lepsze dla medyka?
19.12.2023
Zatrudnianie na kontrakt w sektorze ochrony zdrowia staje się coraz popularniejsze. Od lekarzy wymaga to prowadzenia działalności. Najbardziej popularne wśród nich są jednoosobowa działalność oraz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością? Która opcja dla medyka jest najlepsza?