Aktualności

Epidemia w Hiszpanii wreszcie słabnie

Epidemia w Hiszpanii wreszcie słabnie

Dzięki wprowadzonym dwa tygodnie temu ograniczeniom w życiu publicznym tempo epidemii spada, ale władze wciąż są ostrożne. Granice Hiszpanii można przekroczyć tylko z...

We Francji stawiają szpital w dwadzieścia minut

We Francji stawiają szpital w dwadzieścia minut

comment 2

W pobliżu granicy z Hiszpanią od kilku dni funkcjonuje mobilny szpital dla pacjentów z Covid-19, prawdopodobnie jedyna taka placówka na świecie, która może…

Włoskie regiony kłamią, by unikać obostrzeń

Włoskie regiony kłamią, by unikać obostrzeń

By nie znaleźć się w strefie pomarańczowej albo czerwonej, włoskie regiony zaniżają liczbę zakażonych koronawirusem i na papierze zwiększają liczbę miejsc w szpitalach.

Narodowy szpital widmo: „18 mln zł zysku miesięcznie za puste łóżka”

„Przyjechałem walczyć z pandemią, a mieszkam w pięciogwiazdkowym hotelu i siedzę w pustym szpitalu. Chcę o tym opowiedzieć, bo mi wstyd, że w tym uczestniczę” – mówi dr M., rezydent pracujący w tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym w Warszawie, w wywiadzie udzielonym „Polityce”. Dyrekcja placówki odpiera zarzuty, a Koalicja Obywatelska żąda zwołania specjalnego posiedzenia komisji zdrowia.

Oszust wzorowym pracownikiem na SOR-ze

Osiem miesięcy pracował na SOR-ze w Chełmie 40-latek z Lublina. Bez dyplomu i prawa jazdy nie tylko jeździł szpitalną karetką, lecz także udawał ratownika medycznego chełmskiego szpitala tak skutecznie, że jego przełożeni z administracji nie mogli się go wprost nachwalić.

Lekarze i alkohol

Lekarze i alkohol

poll 1078 comment 8

Czy nadużywanie alkoholu jest poważnym problemem wśród Twoich koleżanek i kolegów lekarzy?