Podziel się z innymi:
2024-10-10

XVIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Wyzwania w reumatologii dziecięcej”

Typ:
Konferencja
Data:
-
Miasto:
Lublin
Kod pocztowy:
20-126
Adres:
Focus Hotel Premium, ul. Podzamcze 1
Organizator:
Biuro Kongresów SKOLAMED PAIZ Konsulting Sp. z o.o.
Informacje dodatkowe:

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy,

gorąco zapraszamy do uczestnictwa w XVIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Wyzwania w reumatologii dziecięcej” w terminie 10–12 października 2024 r. w Lublinie, w hotelu Focus Premium przy ul. Podzamcze 1.

Konferencja organizowana jest pod patronatem naukowym Kliniki Chorób Płuc i Reumatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego oraz Sekcji Reumatologii Wieku Rozwojowego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

Celem Konferencji jest przedstawienie najnowszych doniesień i rekomendacji w dziedzinie reumatologii wieku rozwojowego. Wymiana doświadczeń dotyczących trudności diagnostycznych i terapeutycznych z codziennej praktyki lekarskiej reumatologa pediatry będzie realizowana w czasie sesji prezentujących przypadki i doniesienia oryginalne. Pozostały czas wypełnią wykłady zgodnie z planowanymi tematami wiodącymi oraz sesje satelitarne firm farmaceutycznych. W czasie Forum Ekspertów będziemy mieli możliwość dyskusji nad bieżącymi problemami w reumatologii dziecięcej.

Tradycyjnie w ramach konferencji przewidujemy przeprowadzenie warsztatów diagnostycznych przygotowanych przez Sekcję Badań Obrazowych PTR.

Gorąco zachęcamy do nadsyłania streszczeń własnych doniesień mailem do Biura Organizacyjnego.

„Wyzwania w reumatologii dziecięcej” zajmują ważne miejsce wśród wydarzeń naukowych dla lekarzy pediatrów i reumatologów. Wyrażamy nadzieję, że będą Państwo zainteresowani udziałem w Konferencji.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszym wydarzeniu.

 

Prof. Violetta Opoka-Winiarska

Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Dr hab. Agnieszka Korobowicz-Markiewicz

Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

XVIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Wyzwania w reumatologii dziecięcej”
Zobacz także:
XVI Świętokrzyskie Spotkania Neurologiczne
30.08.2024
Szanowni Państwo! Drodzy Koleżanki i Koledzy! Zapraszamy do uczestnictwa w XVI Świętokrzyskich Spotkaniach Neurologicznych organizowanych tradycyjnie w Cedzynie koło Kielc w dniach 30–31 sierpnia 2024 r. Program naukowy konferencji obejmuje najnowsze doniesienia dotyczące diagnostyki...
XXVIII Konferencja Naukowa Postępy w Ginekologii Onkologicznej
26.09.2024
Pragniemy zaprosić Państwa na doroczną Konferencję Naukową „Postępy w Ginekologii Onkologicznej”, będzie to już nasze XXVIII spotkanie, które odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem. Konferencja skierowana jest do ginekologów, położników oraz ginekologów...
Krajowa Konferencja Pulmonologów i Mikrobiologów
03.10.2024
Szanowni Państwo! Kolejna Konferencja Pulmonologów i Mikrobiologów organizowana przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc odbędzie się w dniach 3–4 października 2024 roku w Warszawie, w systemie hybrydowym. Wykładowcy podzielą się z Państwem najnowszą wiedzą z zakresu wielu zagadnień pulmonologicznych...