Podziel się z innymi:
2007-01-10

Niedobory witaminy A w ciąży grożą małymi nerkami u dziecka

Źródło/Autor: PAP

Kobiety, które przyjmują za mało witaminy A w trakcie ciąży, mogą częściej rodzić dzieci z małymi nerkami - wskazują najnowsze badania kanadyjskie. Informację na ten temat podaje pismo "Pediatric Nephrology".

Niedobory witaminy A w ciąży grożą małymi nerkami u dziecka
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Konsultant ds. chorób zakaźnych: u pacjentki wykryto bakterię cholery, badana jest obecność toksyny
21.07.2025
U pacjentki ze Stargardu wykryto bakterię cholery, a badania toksyny są w toku. W związku z tym jest to osoba z podejrzeniem cholery; dopiero wykrycie toksyny pozwala na rozpoznanie zakażenia - poinformował w niedzielę prof. Miłosz Parczewski, konsultant krajowy ds. chorób zakaźnych.
Czerwone flagi na kąpieliskach z powodu sinic i wysokich fal
21.07.2025
W niedzielę zamkniętych jest pięć kąpielisk w północnej Polsce z powodu zakwitu sinic. Czerwone flagi zawisły na morskich kąpieliskach także z powodu wysokich fal i prądów wstecznych.
Eksperci: test molekularny skuteczniejszy niż cytologia jest refundowany przez NFZ
18.07.2025
Test molekularny dwa razy skuteczniejszy od konwencjonalnej cytologii w wykrywaniu przedrakowych zmian szyjki macicy jest dostępny w programie profilaktycznym finansowanym przez NFZ - poinformowano na konferencji w Narodowym Instytucie Onkologii - Państwowym Instytucie Badawczym.