Podziel się z innymi:
2007-01-12
140
Dyżur medyczny jako "cudowna przygoda" (!)
Źródło/Autor:
PAP
"Wątpię, że wszyscy lekarze wystąpią z pozwami do sądu w związku z przepracowanymi dyżurami lekarskimi" - powiedział minister zdrowia Zbigniew Religa i dodał, że: "lekarze chcą dyżurować, dyżur to dla nich cudowna przygoda". Podkreślił jednocześnie, że on sam jako młody lekarz pracował na dyżurach za darmo.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Pięciu mieszkańców powiatu nowodworskiego trafiło w ostatnim czasie do szpitala z objawami charakterystycznymi dla tzw. choroby Zalewu Wiślanego - poinformował w czwartek pomorski sanepid.
16.05.2025
W Polsce ok. 400 dzieci rocznie odzyskuje słuch dzięki wszczepieniu implantów ślimakowych. "To jedyny narząd zmysłu, który możemy pacjentowi przywrócić" - podkreślił prof. Wiesław Konopka z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, który w ciągu ostatnich 15 lat wykonał ok. takich 200 implantacji.
Siedzący tryb życia jest niezależnym czynnikiem ryzyka choroby Alzheimera – informuje pismo „Alzheimer s & Dementia”.
15.05.2025