Podziel się z innymi:
2009-05-07
8

Dlaczego panowie żyją krócej?

Źródło/Autor: PAP

Jak wykazała w swojej pracy doktorskiej Agnieszka Fihel z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, m.in. dlatego że za młodu częściej niż kobiety angażują się w ryzykowne działania, a w starszym wieku grożą im nowotwory i choroby układu krążenia. Prowadzone przez Fihel badania, które pozwalają na lepsze zrozumienie aktualnych problemów demograficznych i społecznych, doceniła Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, przyznając badaczce stypendium programu START.

Dlaczego panowie żyją krócej?
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Sejm/ Prawie 1,3 mld zł na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia
10.10.2024
Ministerstwo Zdrowia zamierza wydać z Krajowego Planu Odbudowy 1 mld 260 mln zł na rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję – przekazał w środę w Sejmie Wojciech Demediuk, dyrektor departamentu e-zdrowia w resorcie.
Śląska Izba Lekarska złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. dezinformacji medycznej
10.10.2024
Śląska Izba Lekarska złożyła zawiadomienie do prokuratury, wskazując na niebezpieczeństwa wynikające z szerzenia teorii sprzecznych z wiedzą medyczną podczas tzw. konferencji "Czego ci lekarz nie powie" – poinformował w środę prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach dr n. med. Tadeusz Urban.
09.10.2024
Od 1 stycznia do 30 września 2024 roku w Polsce odnotowano 16 828 przypadków krztuśca. To dwudziestoośmiokrotny wzrost licząc rok do roku – wynika z danych GIS opisanych we wtorkowej "Rzeczpospolitej".