Podziel się z innymi:
2009-07-02
12
Teraz każdy będzie mógł leczyć!
Źródło/Autor:
PTHK
Lekarzem (a dokładnie leczącym "terapeutą") będzie mogła zostać osoba bez wykształcenia medycznego (sic!), a "leki" homeopatyczne będą poddawane "szeroko rozumianym badaniom naukowym", a "nie metodom badawczym stosowanym w przypadku medycyny klasycznej" - Szwajcarzy opowiedzieli się w referendum za powszechnym dostępem do medycyny komplementarnej, w tym homeopatii, w ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Szwajcaria jest pierwszym krajem, w którym taka możliwość zostanie zapisana w Konstytucji (sic!).
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne z pełnym przekonaniem popierają wprowadzenie przedmiotu edukacja zdrowotna do podstawy programowej szkół podstawowych i średnich – poinformowały w poniedziałek oba towarzystwa we wspólnym stanowisku.
16.09.2025
Na nowej liście refundacyjnej, która będzie obowiązywać od 1 października 2025 r., jest 50 nowych terapii: 22 onkologiczne i 28 nieonkologicznych - poinformowała w poniedziałek wiceministra zdrowia Katarzyna Kacperczyk. Refundowany będzie m.in. pierwszy trójskładnikowy lek na endometriozę.
16.09.2025
W dniach 17–20 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 47. Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. W wydarzeniu wezmą udział specjaliści z całego kraju, a program obejmie najważniejsze zagadnienia współczesnej neurochirurgii.
15.09.2025