Podziel się z innymi:
2010-09-22
Paradoks rynku pracy: im dłużej pracujesz, tym jesteś biedniejszy
Źródło/Autor:
"Dziennik Gazeta Prawna"
Dłuższy czas pracy, wbrew pozorom, wcale nie jest równoznaczny z dobrobytem. W Europie najdłużej, bo znacznie powyżej 2000 godzin rocznie od lat pracują Grecy, a zaraz po nich Węgrzy, których kraje są pogrążone w kryzysie. Za to Niemcy, które mają jedną z najbardziej zdrowych gospodarek w Europie, zmniejszają systematycznie czas pracy i w 2009 roku - według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, OECD - doszli do 1390 godzin przepracowanych rocznie przez jednego zatrudnionego.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Lekarze, pielęgniarki i położne podstawowej opieki zdrowotnej będą się uczyć rozpoznawać krzywdzone dzieci i jak skutecznie reagować na przemoc – zakłada porozumienie Narodowego Funduszu Zdrowia z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.
Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał na terenie całego kraju obrót produktem leczniczym Inuprin Forte. Z obrotu wycofano w sumie 39 serii tego specyfiku.
17.07.2025
Ministerstwo Zdrowia umieściło sto nowych substancji na Krajowej liście leków krytycznych. Zestawienie, które po aktualizacji liczy ponad 400 pozycji, ma zapewnić bezpieczeństwo lekowe w Polsce.