Podziel się z innymi:
2010-11-17
8
Chcą utrzymania krótszego dnia pracy
Źródło/Autor:
"Gazeta Wyborcza"
Technicy elektroradiologii ogłosili pogotowie strajkowe w całej Polsce. Związkowcy, niezadowoleni z proponowanych przez rząd zmian w ustawie o działalności leczniczej, są bliscy przerwania pracy. Jeśli do tego dojdzie, szpitale mogą mieć problemy z wykonywaniem wielu badań.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Do niedawna ciężkie wady płodu oznaczały wyrok. Dziś lekarze potrafią je diagnozować i leczyć w łonie matki. O współczesnych cudach medycyny prenatalnej mówi PAP prof. Przemysław Kosiński z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
26.11.2025
Technologia stosowana w szczepionkach przeciwko COVID-19 może pomóc zapobiegać uszkodzeniom mięśni spowodowanym ukąszeniami węży – informuje pismo „Trends in Biotechnology”.
26.11.2025
W Klinice Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (UCK) w Gdańsku przeprowadzono pierwszy w Polsce małoinwazyjny zabieg jednoczesnej wymiany zastawki aortalnej i fragmentu aorty wstępującej. Operację wykonano przez niewielkie nacięcie pod pachą – podał w poniedziałek szpital.