Podziel się z innymi:
2011-01-04
"Klinice trudniej będzie uczyć lekarzy"
Źródło/Autor:
"Dziennik Gazeta Prawna"
"Większość uniwersytetów medycznych, do których należą kliniki, będzie z przyczyn ekonomicznych zmuszona do przekształcenia ich w spółki prawa handlowego" - informuje Ewa Abramek, kanclerz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, współautorka opracowania na temat optymalnego modelu funkcjonowania szpitala klinicznego.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
W Klinice Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (UCK) w Gdańsku przeprowadzono pierwszy w Polsce małoinwazyjny zabieg jednoczesnej wymiany zastawki aortalnej i fragmentu aorty wstępującej. Operację wykonano przez niewielkie nacięcie pod pachą – podał w poniedziałek szpital.
Śląski Uniwersytet Medyczny wraz z prof. Iloną Kopytą włączył się w kampanię Europejskiej Agencji Leków #ItTakesATeam, która mobilizuje lekarzy, farmaceutów i pacjentów w całej Unii Europejskiej do wspólnego działania przeciw narastającym niedoborom leków.
Stworzenie standaryzowanych międzynarodowych ocen stanu pacjenta, stosowanych w intensywnej terapii, postulują autorzy artykułu na łamach „Critical Care Science”.
24.11.2025