Podziel się z innymi:
2011-03-04
27
NFZ "obciął" lekarzom rodzinnym tysiące pacjentów ponad limit
Źródło/Autor:
"Gazeta Wyborcza Kielce"
Kilka tysięcy mieszkańców świętokrzyskiego dowiaduje się od lekarzy rodzinnych, że... zostali skreśleni z listy pacjentów. Wszystko przez to, że ich przychodnia nie spełniła ostrych wymogów NFZ (jeden lekarz może mieć pod opieką max. 2750 pacjentów). A do tego urzędnicy zaczęli to skrupulatnie sprawdzać.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
W Klinice Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (UCK) w Gdańsku przeprowadzono pierwszy w Polsce małoinwazyjny zabieg jednoczesnej wymiany zastawki aortalnej i fragmentu aorty wstępującej. Operację wykonano przez niewielkie nacięcie pod pachą – podał w poniedziałek szpital.
Śląski Uniwersytet Medyczny wraz z prof. Iloną Kopytą włączył się w kampanię Europejskiej Agencji Leków #ItTakesATeam, która mobilizuje lekarzy, farmaceutów i pacjentów w całej Unii Europejskiej do wspólnego działania przeciw narastającym niedoborom leków.
Stworzenie standaryzowanych międzynarodowych ocen stanu pacjenta, stosowanych w intensywnej terapii, postulują autorzy artykułu na łamach „Critical Care Science”.
24.11.2025