Podziel się z innymi:
2011-04-13

Rany leczą się wolno - winien gen

Źródło/Autor: PAP

Szkoccy naukowcy odkryli odmianę genu opóźniającą regenerację nerwów uszkodzonych członków ciała. Wiedza o tym, że pacjent posiada ten typ genu oznacza, że lekarz będzie mógł z góry przewidzieć, jak zareaguje on na leki. Naukowcy mają też nadzieję, że ich odkrycie wniesie wkład do badań nad destrukcyjnymi stanami chorobowymi, jak np. postępująca choroba neuronu ruchowego czy zespół cieśni kanału nadgarstka.

Rany leczą się wolno - winien gen
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Elektroniczny „palec” potrafi mierzyć puls i szukać guzów
14.10.2024
Chińscy naukowcy opracowali elektroniczny, miękki palec dla robotów z wyjątkowo czułym zmysłem dotyku. Urządzenie jest w stanie m.in. wykonywać rutynowe badania lekarskie, takie jak pomiar pulsu czy wykrywanie nienaturalnych zgrubień w tkankach.
Badanie kału może uprościć diagnostykę endometriozy
14.10.2024
Wykrywanie substancji wytwarzanej przez bakterie jelitowe mogłoby pomóc w nieinwazyjnym wykrywaniu endometriozy, a jej suplementacja – w leczeniu tej choroby – poinformowało pismo „Med”.
Spada tempo wzrostu przeciętnej oczekiwanej długości życia
11.10.2024
1
Żyjemy coraz dłużej, ale spada tempo wzrostu przeciętnej oczekiwanej długości życia. Powodem tego wcale nie jest pandemia – wynika z badań opublikowanych przez „Nature Aging”.