Podziel się z innymi:
2011-10-11

W głowie mamy kilka komputerów, a nie jeden

Źródło/Autor: PAP

W głowie mamy kilka komputerów, a nie jeden - w ten sposób teorię inteligencji wielorakich tłumaczy jej twórca prof. Howard Gardner z Uniwersytetu Harvarda. Według Gardnera, "standardowa" teoria inteligencji, badanej za pomocą testów IQ, zakładała, że mamy w głowie tylko jeden komputer, który albo pracuje dobrze, albo nie. Jego zdaniem, nie jest to teoria właściwa. Osoba, uznana za inteligentną w szkole, może mieć problemy w lesie czy na giełdzie papierów wartościowych.

W głowie mamy kilka komputerów, a nie jeden
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
MZ pracuje nad zmianami w opiece zdrowotnej uczniów
15.10.2024
W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawiła się informacja o projekcie nowelizacji ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Zmiany mają polegać na rozszerzeniu katalogu zawodów medycznych mogących sprawować profilaktyczną opiekę zdrowotną nad uczniami.
Eksperci: niemal 30 proc. dorosłych Polaków cierpi z powodu bólu przewlekłego
15.10.2024
Niemal 30 proc. dorosłych Polaków, tj. 8,5 mln, cierpi z powodu bólu przewlekłego. To więcej niż średnia europejska i światowa – alarmują eksperci. Ich zdaniem w Polsce ból wciąż jest źle leczony. Resort zdrowia zapowiada jednak zmiany na lepsze.
Elektroniczny „palec” potrafi mierzyć puls i szukać guzów
14.10.2024
Chińscy naukowcy opracowali elektroniczny, miękki palec dla robotów z wyjątkowo czułym zmysłem dotyku. Urządzenie jest w stanie m.in. wykonywać rutynowe badania lekarskie, takie jak pomiar pulsu czy wykrywanie nienaturalnych zgrubień w tkankach.