Podziel się z innymi:
2011-12-15
Włosi udają inwalidów
Źródło/Autor:
"Rzeczpospolita"
Włoski INPS (odpowiednik ZUS), po skontrolowaniu 250 tys. inwalidów pobierających rentę wykrył, że co czwarty jest oszustem. Nieco wcześniej sensację wzbudziła wyrywkowa kontrola, wykazując, że 20 proc. ze 100 tys. skontrolowanych to oszuści. Okazało się np., że w Neapolu ponad 300 osób pobierających rentę jako ślepcy, prowadzi bez problemu własne samochody. Jeden był poszukiwanym przez policję snajperem camorry, co nie przeszkadzało mu pobierać co miesiąc rentę. Rencistami okazała się również niemal cała pierwszoligowa drużyna piłki wodnej w Palermo.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach ogłosił konkurs na zatrudnienie lekarzy do pracy na szpitalnym oddziale ratunkowym. Poszukiwani są m.in. specjaliści medycyny ratunkowej, jednej z najbardziej deficytowych specjalizacji w kraju.
Zawał serca może być następstwem nie tylko toczących się procesów miażdżycowych i czynników związanych ze stylem życia, ale także procesów zakaźnych - wykazali badacze z Finlandii i Wielkiej Brytanii.
12.09.2025
W szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku w środę oficjalnie został zaprezentowany nowoczesny aparat ZAP-X, który będzie wykorzystywany do leczenia m.in. raka szyi i głowy. Gdańsk jest drugim ośrodkiem w Polsce, który korzysta z tej technologii.