Podziel się z innymi:
2012-03-14

NFZ musi jednakowo traktować wszystkich świadczeniodawców

Źródło/Autor: "Dziennik Gazeta Prawna"

Podmioty ubiegające się o zawarcie z właściwym oddziałem NFZ umowy o świadczenie usług opieki zdrowotnej mają prawo do równego traktowania. Taki wniosek płynie z decyzji prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 28 grudnia 2011 r. (sygn. akt RKT-411-08/11/MI). W decyzji tej UOKiK stwierdził, że śląski oddział NFZ jako jeden z warunków wyboru świadczeniodawcy ubiegającego się o zawarcie umowy na usługi zaopatrzenia w produkty ortopedyczne i środki pomocnicze ustanowił obowiązek posiadania przez świadczeniodawcę własnego miejsca udzielania świadczeń na terenie województwa śląskiego.

NFZ musi jednakowo traktować wszystkich świadczeniodawców
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Bielski szpital coraz częściej stosuje innowacyjną metoda leczenia arytmii
13.08.2025
Lekarze z bielskiego szpitala wojewódzkiego wykonują coraz więcej zabiegów ablacji przy użyciu elektroporacji. To innowacyjna metoda leczenia arytmii serca. Placówka podała, że w tym roku zrealizowano 55 zabiegów, co czyni ją jednym z wiodących ośrodków w kraju.
Ministerstwo Zdrowia chce rozszerzyć pulę szczepień refundowanych w aptekach
13.08.2025
Od poniedziałku pula refundowanych szczepień w aptekach rozszerzy się o krztusiec, HPV, półpasiec, tężec, WZW A, WZW B i RSV – wynika z projektu obwieszczenia Ministerstwa Zdrowia. Dla wszystkich bezpłatne będzie podanie szczepienia, a darmowa szczepionka dla wybranych grup pacjentów.
Prof. Heitzman: Ośrodek w Gostyninie ma leczyć z tego, co jest niemożliwe do wyleczenia (wywiad)
12.08.2025
Psychiatra, prof. Janusz Heitzman przyznał, że - podobnie jak wielu prawników i psychiatrów - jest przeciwny istnieniu ośrodka w Gostyninie w obecnej postaci. - Zmian oczekuje też resort zdrowia, który nie chce finansować leczenia czegoś, co jest niemożliwe do wyleczenia - powiedział PAP prof. Heitzman.