Podziel się z innymi:
2012-04-26

Poznań: Chirurdzy z Raszei przegrali w sądzie ze szpitalem

Źródło/Autor: "Głos Wielkopolski"

Pięciu chirurgów ze Szpitala Raszei przegrało w środę sprawę w sądzie z dyrekcją placówki. Konflikt rozpoczął się w zeszłym roku na przełomie czerwca i lipca, kiedy to konkurs na zarządzanie oddziałem chirurgii w tamtejszym szpitalu wygrał NZOZ Sowmed. Przejął on wówczas oddział wraz z pracującymi tam chirurgami. Lekarze uznali, że odbyło się to niezgodnie z prawem i oddali sprawę do sądu. Wczoraj sąd nie potwierdził ich podejrzeń.

Poznań: Chirurdzy z Raszei przegrali w sądzie ze szpitalem
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Kalisz/Ogniska ptasiej grypy w powiecie kaliskim
02.01.2026
Cztery ogniska ptasiej grypy wykryto w powiecie kaliskim. By wyeliminować źródła choroby i zapobiec jej rozprzestrzenianiu, drób zostanie zutylizowany w 17 gospodarstwach.
Lekarka SOR: pirotechnika i nadmiar alkoholu to najczęstsze przyczyny ciężkich urazów w Sylwestra
31.12.2025
Pirotechnika i nadmiar alkoholu to najczęstsze przyczyny ciężkich urazów w Sylwestra - powiedziała PAP kierująca szpitalnym oddziałem ratunkowym w Sosnowcu dr Izabela Chanek. Na SOR trafiają tej nocy pacjenci m.in. z ranami dłoni, uszkodzeniami tętnic i ciężkimi urazami oczu.
„DGP”: Lekarze wrócą na etaty?
31.12.2025
Pracodawcy alarmują, że przyznanie inspektorom pracy uprawnień do przekształcania umów cywilnoprawnych w etaty grozi destabilizacją ochrony zdrowia oraz znacznym ograniczeniem dostępności świadczeń dla pacjentów - informuje we wtorkowym wydaniu „Dziennik Gazeta Prawna”.