Podziel się z innymi:
2012-05-24
2

Polska Akademia Nauk (PAN) ma 60 lat

Źródło/Autor: PAP

Niemal 70 instytutów, ponad 3,5 tys. pracowników naukowych, w tym ponad 1,3 tys. profesorów - to dzień dzisiejszy Polskiej Akademii Nauk. W czwartek PAN będzie świętować 60-lecie swojego istnienia. Uroczysta sesja Zgromadzenia Ogólnego PAN z okazji jubileuszu akademii odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie.

Polska Akademia Nauk (PAN) ma 60 lat
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
WHO: Zapalenie płuc najpoważniejszą zakaźną przyczyną śmierci na świecie w 2024 r.
13.11.2025
Zapalenie płuc pozostawało w zeszłym roku najpoważniejszą zakaźną przyczyną śmierci na świecie, zabijając około 1,23 mln osób – poinformowała w środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w dorocznym raporcie.
Sondaż dla „DGP”: 70 proc. osób za utrzymaniem szczepień dla dzieci w obowiązującym zakresie
13.11.2025
Ponad 70. proc. osób uważa, że ochronne szczepienia dla dzieci należy utrzymać w obowiązującym zakresie. Ponad 13 proc. badanych jest zdania, że należy zrezygnować z obowiązku szczepień i pozostawić decyzję rodzicom - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej”.
Słupsk rusza z programem profilaktyki boreliozy dla dorosłych mieszkańców
12.11.2025
Słupsk rozpoczyna nowy program zdrowotny w zakresie profilaktyki boreliozy skierowany do mieszkańców, którzy ukończyli 20 lat. Działaniami edukacyjnymi objętych ma być 2 tys. osób, a diagnostyką 660 mieszkańców.