Podziel się z innymi:
2012-08-20

Pacjenci kontra lekarze - na razie 3:0 dla lekarzy

Źródło/Autor: "Gazeta Wyborcza"

Trzy pierwsze skargi pacjentów niezadowolonych z przebiegu lub efektu leczenia rozpatrzyła komisja przy wojewodzie. W żadnym przypadku nie stwierdziła błędu lekarza. "Staramy się szczegółowo uzasadniać nasze stanowisko. Bierzemy pod uwagę zgodność z prawidłami sztuki medycznej, podręcznikami" - mówi Jacek Chojnacki, przewodniczący mazowieckiej komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. "W jednej sprawie prosiliśmy o opinię biegłego, w drugiej - dwóch."

Pacjenci kontra lekarze - na razie 3:0 dla lekarzy
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Internista: internetowe diagnozy nie zastąpią konsultacji medycznej
30.12.2025
Trend dzielenia się wynikami badań medycznych w mediach społecznościowych budzi poważne zastrzeżenia – powiedział PAP internista dr Paweł Banaś. Ostrzegł, że samodzielna interpretacja badań bez konsultacji medycznej może opóźnić diagnozę i prowadzić do niebezpiecznego leczenia.
Katowice/ Lekarze z GCZD zapowiadają kwalifikacje kolejnych dzieci do operacji przebudowy serca
30.12.2025
Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przekształcili jednokomorowe serce trzylatka w dwukomorowe. Chłopiec zyska zupełnie inną jakość życia - podkreślili kardiochirurdzy. Zapowiedzieli kwalifikacje kolejnych dzieci do operacji typu double switch.
Katowice/ Szpital Murcki uruchomił nową pracownię RTG z nowym aparatem
29.12.2025
Zakończyła się inwestycja w Szpitalu Murcki w Katowicach, w ramach której placówka została wyposażona w nowoczesny aparat rentgenowski. Zakupowi sprzętu towarzyszył remont pracowni RTG, dostosowujący ją do nowych standardów technicznych i organizacyjnych.