Podziel się z innymi:
2012-09-24

Ile Polak siedzi w szkole i co z tego ma

Źródło/Autor: "Gazeta Wyborcza"

Polscy uczniowie spędzają w swoim życiu mniej czasu na lekcjach niż ich rówieśnicy z rozwiniętych krajów. Ale ważny jest nie tyle czas spędzany w szkole, tylko co się w tym czasie robi. Takie wnioski przynosi najnowszy raport Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) "Spojrzenie na edukację 2012". Niemcy czy Francuzi uczą się w klasach liczniejszych od naszych o kilku uczniów. Najwięcej klasowych kolegów i koleżanek - podaje OECD - mają Chińczycy: około 40 w podstawówce i ponad 50 na poziomie gimnazjum.

Ile Polak siedzi w szkole i co z tego ma
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Katowice/ Szpital Murcki uruchomił nową pracownię RTG z nowym aparatem
29.12.2025
Zakończyła się inwestycja w Szpitalu Murcki w Katowicach, w ramach której placówka została wyposażona w nowoczesny aparat rentgenowski. Zakupowi sprzętu towarzyszył remont pracowni RTG, dostosowujący ją do nowych standardów technicznych i organizacyjnych.
Pomorskie / NFZ: do placówek trafi ponad 323 mln zł
29.12.2025
Do placówek medycznych w województwie pomorskim trafi dodatkowo ponad 323 mln zł. Środki pochodzą z Funduszu Medycznego oraz Ministerstwa Zdrowia – poinformowała rzeczniczka pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
29.12.2025
Racibórz/ Policja zatrzymała agresywnego pacjenta na SOR-ze
23.12.2025
Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Raciborzu znieważał ratowników medycznych i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich - poinformowała w poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.
23.12.2025