Podziel się z innymi:
2013-06-21
Powstanie internetowa baza działań niepożądanych leków
Źródło/Autor:
"Rzeczpospolita"
Pacjenci będą sygnalizować negatywne działanie farmaceutyków. Informacje te trafią do ogólnopolskiej i europejskiej bazy danych. Nowelizacja prawa farmaceutycznego przyjęta wczoraj przez rząd przewiduje utworzenie ogólnokrajowej bazy informacji o niepożądanym działaniu leków. Prawo zgłaszania informacji do niej zyskają też bezpośrednio pacjenci. Będą to robić za pośrednictwem firm farmaceutycznych lub Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (URPL).
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Narodowy Fundusz Zdrowia zmienił plan finansowy na 2025 r. i tym samym zabezpieczył środki na realizację rekomendacji Agencji Oceny Technologii Medycznych - poinformował NFZ w piątek. Pieniądze są przeznaczone na ustawowe podwyżki w ochronie zdrowia i nielimitowane nadwykonania z I kwartału.
Są obiecujące wyniki wstępnych badań nad uniwersalną szczepionką chroniącą przed rakiem – twierdzą amerykańscy badacze na łamach „Nature Biomedical Engineering”. Część specjalistów uważa, że na ogłoszenie sukcesu jest jeszcze za wcześnie.
28.07.2025
Prezydent Andrzej Duda powołał w czwartek Jolantę Sobierańską-Grendę na stanowisko ministra zdrowia. Prawniczka i menadżerka z Pomorza zastąpiła na tym stanowisku Izabelę Leszczynę. Według premiera Donalda Tuska celem działań nowej szefowej MZ ma być poprawa sytuacji pacjentów - nie lekarzy.