Podziel się z innymi:
2013-10-11

Seremet: Seksualni przestępcy mają być daleko od dzieci

Źródło/Autor: Gazeta Wyborcza

We wszystkich sprawach dotyczących pedofilii prokuratorzy mają odsuwać podejrzanych, w tym duchownych, od pracy z dziećmi poniżej 15. roku życia. Chodzi o sprawców gwałtów, molestowania seksualnego czy posiadaczy pornografii dziecięcej. Tak zdecydował prokurator generalny Andrzej Seremet. To pokłosie ostatnich doniesień o skandalach pedofilskich m.in. w polskim Kościele. Chodzi o sprawę księdza Grzegorza K. z parafii na warszawskim Tarchominie. Sąd skazał go w tym roku za pedofilię, ale nie zakazał pracy z dziećmi. Nie wnosiła też o to prokuratura - jej zdaniem nie było to konieczne, bo ksiądz nie uczy religii (zarzuty dotyczyły kontaktów z ministrantami).

Seremet: Seksualni przestępcy mają być daleko od dzieci
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Onkolodzy i kardiolodzy popierają wprowadzenie edukacji zdrowotnej do szkół
16.09.2025
Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne z pełnym przekonaniem popierają wprowadzenie przedmiotu edukacja zdrowotna do podstawy programowej szkół podstawowych i średnich – poinformowały w poniedziałek oba towarzystwa we wspólnym stanowisku.
Ministerstwo Zdrowia: 50 nowych terapii na liście refundacyjnej
16.09.2025
Na nowej liście refundacyjnej, która będzie obowiązywać od 1 października 2025 r., jest 50 nowych terapii: 22 onkologiczne i 28 nieonkologicznych - poinformowała w poniedziałek wiceministra zdrowia Katarzyna Kacperczyk. Refundowany będzie m.in. pierwszy trójskładnikowy lek na endometriozę.
Katowice gospodarzem 47. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów
15.09.2025
W dniach 17–20 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 47. Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. W wydarzeniu wezmą udział specjaliści z całego kraju, a program obejmie najważniejsze zagadnienia współczesnej neurochirurgii.