Podziel się z innymi:
2013-11-16
Polacy jeszcze przed emeryturą tracą zdrowie. Ostatnie lata pracy spędzamy na zwolnieniach
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
Jeśli nie poprawi się kondycja mężczyzn, ostatnie lata pracy spędzą oni na zwolnieniach. Szwedzi żyją w zdrowiu średnio 71,1 roku, Polacy – tylko 59 lat. Kobiety, gdy przechodzą na emeryturę, są w dobrej kondycji. Ale i tak daleko im do najzdrowszych w Europie Norweżek.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Raciborzu znieważał ratowników medycznych i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich - poinformowała w poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.
Kierownik oddziału psychiatrii w Kościanie oraz sześć innych osób zostało zatrzymanych za przestępstwa korupcyjne – poinformował w poniedziałek rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Lekarzowi grozi do 8 lat więzienia.
23.12.2025
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zostanie połączony z Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Złotoryi. Decyzja wpisuje się w reformę ochrony zdrowia - stwierdził dyrektor legnickiej placówki Maciej Leszkowicz. Połączenie ma się odbyć bez zamykania oddziałów i przerw w leczeniu.
22.12.2025