Podziel się z innymi:
2016-09-20
18
6 tys. zł dla pielęgniarki i 12 tys. zł dla lekarza
Źródło/Autor:
Rzeczpospolita
Przedstawiciele białego personelu zrzeszeni w Porozumieniu Zawodów Medycznych przygotowali obywatelski projekt ustawy o płacach minimalnych w ochronie zdrowia. W sobotę, podczas wielkiej manifestacji w Warszawie, będą zbierać pod nią podpisy. Zobacz, jakie podwyżki są postulowane dla poszczególnych grup?
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach ogłosił w środę start nowego programu studiów podyplomowych: „MBA Zarządzanie jakością i innowacją w ochronie zdrowia”. Studia rozpoczną się w roku akademickim 2025/2026 i według uczelni będą pierwszym tego typu programem w Polsce.
Sejmowa Komisja Zdrowia w środę odrzuciła wniosek o pozytywne zaopiniowanie projektu planu finansowego NFZ na 2026 r. Posłowie opozycji zaznaczali, że projekt jest niedostosowany do potrzeb i nie uwzględnia możliwych do oszacowania kosztów lipcowych podwyżek wynagrodzeń.
W pierwszej połowie 2025 r. przeprowadzono w Polsce 411 legalnych aborcji – wynika z danych Narodowego Funduszu Zdrowia przekazanych PAP. Najwięcej zabiegów wykonano u pacjentek między 30. a 40. rokiem życia.