Podziel się z innymi:
2019-10-14
5
Nie opłaca się leczyć ambulatoryjnie
Źródło/Autor:
Rp.pl
Z kraju
podstawowa opieka zdrowotna
ambulatoryjna opieka specjalistyczna
lekarze
Narodowy Fundusz Zdrowia
stawka kapitacyjna
Z pobudek finansowych systematycznie spada liczba wizyt w przychodniach specjalistycznych. Również lekarze pierwszego kontaktu na droższe badania wysyłają pacjentów do szpitala.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Lekarze z Łodzi operowali dwutygodniowego noworodka, usuwając gigantycznego guza z jego serca. Ciężarna mama helikopterem LPR przyleciała do Szpitala Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Kardiolodzy powiedzieli, że to była ostatnia chwila, żeby uratować dziecko.
Na Dolnym Śląsku rośnie liczba zakażonych boreliozą. Z danych Wojewódzkiej Sanitarnej Stacji Epidemiologicznej wynika, że rok do roku pacjentów z tą chorobą jest coraz więcej. W ubiegłym było to 1569 przypadków. W tym eksperci spodziewają się kolejnego wzrostu zakażeń.
Szybkie podanie adrenaliny może uratować życie osoby we wstrząsie anafilaktycznym - przypominają eksperci Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Dzięki zmianom prawnym działanie to jest obecnie elementem pierwszej pomocy i naszym moralnym obowiązkiem - podkreślają.
03.07.2025
1