Podziel się z innymi:
2019-12-24

Rok 2019 w polskiej i światowej nauce

Źródło/Autor: PAP

Lądowanie chińskiej sondy Change 4 na niewidocznej z Ziemi półkuli Księżyca, plany CERN budowy akceleratora potężniejszego od słynnego LHC, prezentacja pierwszego w historii zdjęcia czarnej dziury, wydrukowanie w 3D bionicznej trzustki przez Polaków - m.in. takie wydarzenia w nauce przyniósł mijający 2019 rok.

Rok 2019 w polskiej i światowej nauce
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Epidemiolog: Oseltamiwir działa na wszystkie typy obecnej grypy; apteki czekają na jego dostawy
12.02.2025
Oseltamiwir działa na wszystkie typy występującej obecnie grypy - powiedziała PAP specjalistka chorób zakaźnych prof. Joanna Zajkowska. Pacjenci w wielu miejscach w Polsce mają jednak problem ze zrealizowaniem recepty na ten lek. Nowe dostawy preparatu mają dotrzeć do aptek w piątek.
12.02.2025
Śląski Uniwersytet Medyczny wprowadził zajęcia z samoobrony psychologicznej dla ratowników
11.02.2025
Śląski Uniwersytet Medyczny wprowadził do programu studiów ratownictwa medycznego zajęcia z zakresu samoobrony psychologicznej – poinformowała w poniedziałek placówka. Jest to odpowiedź na tragiczne wydarzenie w Siedlcach, gdzie ratownik medyczny zginął z rąk pacjenta, którego próbował ratować.
GIF: w tym tygodniu ma do Polski trafić dodatkowe 180 tys. opakowań leku przeciw grypie
11.02.2025
Z końcem tygodnia spodziewamy się dodatkowej dostawy 180 tys. opakowań leku z oseltamivirem przeciw grypie – poinformował PAP w poniedziałek Główny Inspektorat Farmaceutyczny. To reakcja na wzrost zachorowań i braki tego leku w aptekach.