Niemal 10 mld zł rocznie na prywatne świadczenia zdrowotne
Obywatele wykładają jedną trzecią tego, co rząd obiecał dołożyć w ciągu siedmiu lat – oceniają eksperci ze Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightZa „incydentalne” uznał szef lecznicy w Poznaniu 5 tys. świadczeń wykonanych przez grupę lekarzy i odmówił wypłaty dodatku covidowego. Medycy idą do sądu.
Medycy z grupy zero wciąż czekają na terminy szczepień, gdyż od poniedziałku trwa immunizacja seniorów z grupy pierwszej, a Ministerstwo Zdrowia nie proponuje rozwiązań.
Bożena Grotowicz, od osiemnastu lat dyrektorka szpitala powiatowego w Bielsku Podlaskim, który wyprowadziła na prostą, została zwolniona ze stanowiska za rzekome...
„Nikt się nad zastanawiał nad strategią szczepień w małych przychodniach” – mówi „Gazecie Wyborczej” lekarka rodzinna z wrocławskiej przychodni. Jak wylicza...
Zmarł Polak ze szpitala w Plymouth. Polski rząd walczył o jego transport do kraju
Polak, który miał na imię Sławomir, od listopada znajdował się w stanie wegetatywnym w szpitalu w Anglii. Zmarł we wtorek. Tę informację potwierdziła rodzina mężczyzny.
Prezes NRL: minister zdrowia nie przyznaje PWZ
Zdaniem prezesa NRL artykuł pt. „Pierwsi lekarze spoza UE otrzymali zgodę na wykonywanie zawodu w Polsce w tzw. systemie uproszczonym” wprowadza w błąd.
Do końca maja projekt reformy szpitalnictwa
Do końca lutego mają zostać opracowane założenia reformy szpitalnictwa, a do 31 maja ma powstać projekt ustawy – poinformował wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.
Nic tak nie demoralizuje jak prawo, którego nie można egzekwować
W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak wylicza błędy w walce z pandemią.
Rzecznik praw pacjenta bada, czy szpital naruszył prawa zmarłego 26-latka
Postępowanie w sprawie śmierci 26-letniego Mateusza spod Włoszczowy wszczął właśnie rzecznik praw pacjenta. Będzie ustalać, czy szpital bezzwłocznie udzielił mu pomocy.
Lekarz z Przemyśla doceniony za walkę z Covid-19
Pediatrę i pulmonologa Włodzimierza Bodnara nagrodzono za osiągnięcia w opiece medycznej nad mieszkańcami ziemi przemyskiej oraz duże sukcesy w leczeniu Covid-19.
Ubywa sceptycznych wobec szczepionek
Wciąż rośnie odsetek Polaków, którzy chcą się zaszczepić przeciwko Covid-19, obecnie to już ponad połowa badanych, ubywa także osób sceptycznych wobec szczepionek.
Portugalski rząd rozważa kierowanie chorych do zagranicznych szpitali
Planuje się transport chorych na Covid-19 do zagranicznych szpitali w związku z paraliżem krajowych. We wtorek większość placówek sygnalizowała brak miejsc na OIOM-ach.
Po drugiej dawce szczepionki przeciwko Covid-19 więcej działań niepożądanych
Po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki przeciw Covid-19 organizm wyposażony jest już w przeciwciała, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia objawów, takich jak…
Emerytowani lekarze umierali na Covid-19 za płotem covidowego szpitala
Gdy do Domu Lekarza Seniora (DLS) dotarł koronawirus, zmarło dziesięć osób. Emerytowani medycy nie mieli opieki lekarskiej, brakowało pielęgniarek i opiekunów medycznych. Sprawę opisała „Gazeta Wyborcza”.
Wojewoda chce otworzyć kolejny szpital tymczasowy w Warszawie
Szpital tymczasowy na Okęciu jest gotowy, ale wciąż nie zaczął działać. Tymczasem wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł nalega, by szybko otwierać w kolejny. Dlaczego?
Ponad dwieście odczynów poszczepiennych po szczepieniu przeciwko Covid-19
Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej wpłynęły dotąd zgłoszenia 235 odczynów poszczepiennych, w tym 188 łagodnych, objawiających się zaczerwienieniem oraz…
Szczepienia przeciwko Covid-19
Zabiegi poranne mają na celu „uzupełnienie toalety porannej i przygotowanie wyglądu zewnętrznego przy świetle dziennym, przed wyjściem na powietrze, ewentualnie do pracy”.
β-Adrenolityk w terapii nadciśnienia tętniczego – czy tylko u chorych ze zwiększoną częstotliwością rytmu serca?
Terapia MEDYCYNA RODZINNA HIPERTENSJOLOGIA CHOROBY WEWNĘTRZNE KARDIOLOGIALeki β-adrenolityczne należą do jednych z najdłużej stosowanych w terapii nadciśnienia tętniczego.
W poszukiwaniu optymalnych skojarzeń lekow hipotensyjnych – kandesartan i amlodypina
Terapia MEDYCYNA RODZINNA HIPERTENSJOLOGIA CHOROBY WEWNĘTRZNE KARDIOLOGIANajnowsze wytyczne ESC/ESH z 2018 r. podkreślają konieczność stosowania leczenia skojarzonego nadciśnienia tętniczego już na początkowych etapach terapii.