Podziel się z innymi:
2020-02-28
3
Naukowcy wiedzą, jak zapobiec przemocy wobec personelu medycznego
Źródło/Autor:
PAP
Wczesne reagowanie na skargi pacjentów i ich rodzin może zapobiegać aktom przemocy wobec pielęgniarek oraz innego personelu medycznego – informuje „Nursing Open”.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Śląski Uniwersytet Medyczny wprowadził do programu studiów ratownictwa medycznego zajęcia z zakresu samoobrony psychologicznej – poinformowała w poniedziałek placówka. Jest to odpowiedź na tragiczne wydarzenie w Siedlcach, gdzie ratownik medyczny zginął z rąk pacjenta, którego próbował ratować.
11.02.2025
Z końcem tygodnia spodziewamy się dodatkowej dostawy 180 tys. opakowań leku z oseltamivirem przeciw grypie – poinformował PAP w poniedziałek Główny Inspektorat Farmaceutyczny. To reakcja na wzrost zachorowań i braki tego leku w aptekach.
Posłowie KO, Lewicy, PSL-TD i Polski 2050-TD zapowiedzieli w piątek złożenie w Sejmie wspólnego projektu ustawy regulującej zawód psychoterapeuty. Zakłada on uznanie psychoterapeuty za zawód zaufania publicznego.
10.02.2025