Podziel się z innymi:
2022-01-18
5

Czechy: Ruszyły obowiązkowe testy w zakładach pracy; Omikron dominuje w całym kraju

Źródło/Autor: PAP

W Czechach w poniedziałek weszły w życie nowe przepisy związane z pandemią. Wszyscy pracownicy, także ci zaszczepieni przeciw Covid-19, muszą odtąd dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki, poddać się testowi na koronawirusa. Według resortu zdrowia wariant Omikron odpowiada już za 80 proc. nowych zakażeń w kraju.

Czechy: Ruszyły obowiązkowe testy w zakładach pracy; Omikron dominuje w całym kraju
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Gdański szpital zakupił aparat ZAP-X do leczenia m.in. raka szyi
11.09.2025
W szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku w środę oficjalnie został zaprezentowany nowoczesny aparat ZAP-X, który będzie wykorzystywany do leczenia m.in. raka szyi i głowy. Gdańsk jest drugim ośrodkiem w Polsce, który korzysta z tej technologii.
Medialne doniesienia wojenne mogą powodować PTSD
11.09.2025
Badanie z udziałem mieszkańców Izraela, oglądających transmisję z ataków na ich kraj, wykazało rozwój objawów PTSD u wielu osób. Problem pomogły wykryć smartwatche.
Polak z nagrodą Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem Płuca
10.09.2025
Prof. Witold Rzyman, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej GUMed, został doceniony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Rakiem Płuca (IASLC). Otrzymał od niego nagrodę im. Josepha W. Cullena za profilaktykę i wczesne wykrywanie raka płuca.