Podziel się z innymi:
2022-02-11
3

Mutacja może uchronić ludzkie komórki przed alzheimerem

Źródło/Autor: PAP

Udało się wprowadzić do ludzkich komórek rzadką mutację, która chroni przed chorobą Alzheimera - informuje „The CRISPR Journal“. Naukowcy z Université Laval Faculty of Medicine w Quebecu oraz CHU de Québec–Université Laval Research Centre wprowadzili do genomu hodowanych in vitro ludzkich komórek mutację zapewniającą ochronę przed chorobą Alzheimera.

Mutacja może uchronić ludzkie komórki przed alzheimerem
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Prof. Rutkowski: Narodowy Portal Onkologiczny będzie gotowy w maju
05.02.2025
Narodowy Portal Onkologiczny będzie gotowy w maju – poinformował przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego prof. Piotr Rutkowski we wtorek, w Światowym Dniu Walki z Rakiem. Dzięki portalowi pacjenci i pracownicy medyczni mają mieć dostęp do aktualnej i rzetelnej wiedzy o leczeniu choroby.
W styczniu wykryto ponad 2,6 tys. przypadków krztuśca i ponad 16 tys. zakażeń wirusem RSV
05.02.2025
W styczniu wykryto ponad 2,6 tys. przypadków krztuśca i ponad 16 tys. zakażeń wirusem RSV - wynika z najnowszych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Odpowiedzią na wzrost zachorowań ma być tzw. pakiet krztuścowy, nad którym pracuje Główny Inspektorat Sanitarny.
UE/ Raport: niewielka liczba pielęgniarek problemem przy leczeniu raka w Polsce
04.02.2025
W Polsce na tysiąc przypadków raka przypadało w 2022 r. 1057 pielęgniarek, co jest jedną z najniższych wartości w Unii – zaalarmowano w raporcie poświęconym sytuacji onkologicznej w państwach UE. To jeden z czynników, który utrudnia leczenie tej choroby.