Podziel się z innymi:
2023-01-16
Ryzyko nieswoistego zapalenia jelit u osób po 40. roku życia zwiększa się poprzez stosowanie antybiotyków
Źródło/Autor:
PAP
Z zagranicy
antybiotyki
zapalenie jelit
choroba Leśniowskiego-Crohna
wrzodziejące zapalenie
jelito grube
pacjenci
Częste stosowanie antybiotyków może zwiększać ryzyko tej dolegliwości, w tym również choroby Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, u osób po 40. roku życia - sugerują wyniki badania opublikowanego w czasopiśmie „Gut”.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Wysokospecjalistyczne leczenie endometriozy, także występującej poza układem rozrodczym, będzie refundowane. We wtorek weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia w tej sprawie. Pacjentki skorzystają z leczenia farmakologicznego i chirurgicznego.
01.07.2025
Wysoka temperatura powietrza może powodować ospałość, zdenerwowanie i wpływać na poziom koncentracji w pracy – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W związku ze zbliżającą się do Polski falą upałów przypomina ono, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.
01.07.2025
Przed wyjazdem na wakacje należy pamiętać o szczepieniach ochronnych. W poradni medycyny podróży specjalista pomoże dobrać szczepienia do kierunku wyjazdu – powiedział w piątek główny inspektor sanitarny dr Paweł Grzesiowski.