Międzynarodowe badania naukowe na Politechnice Opolskiej wsparciem dla pacjentów

Źródło: PAP
Z kraju zdrowie ortopedia pacjenci badanie implanty

Naukowcy będą prowadzili badania nad hybrydowym wierceniem w stopach metali wykorzystywanych w lotnictwie i do produkcji implantów stosowanych w medycynie.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułuMam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Nowe dane na temat syndromu VEXAS

Nowe dane na temat syndromu VEXAS

Według najnowszych informacji, w USA ponad 15 tys. osób w wieku ponad 50 lat choruje na nieznaną do niedawna chorobę - zespół VEXAS. To często śmiertelne schorzenie o podłożu autoimmunologicznym.

Lampy UV do paznokci uszkadzają DNA i powodują mutacje

Lampy UV do paznokci uszkadzają DNA i powodują mutacje

Urządzenia UV do suszenia i utwardzania lakieru do paznokci mogą stanowić większy problem dla zdrowia publicznego niż sądzono dotychczas. Naukowcy z USA odkryli, że ich stosowanie prowadzi do śmierci zdrowych komórek lub do potencjalnie rakotwórczych mutacji.

26 stycznia - Ogólnopolski Dzień Transplantacji

Wracamy do sytuacji sprzed pandemii koronawirusa, jeżeli chodzi o skalę narządów pobieranych do transplantacji i co za tym idzie przeszczepów - powiedział prof. Marek Gacko z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, podlaski wojewódzki konsultant ds. transplantacji klinicznej.

Nowe zasady ustalania ryczałtu w sieci szpitali

Skierowano do ogłoszenia projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia (PSZ) świadczeń opieki zdrowotnej.

Udział lekarzy w reklamie

Udział lekarzy w reklamie

poll 2209 comment 41

Czy uważasz, że zapis w Kodeksie Etyki Lekarskiej, według którego lekarz/dentysta nie może pozwalać na wykorzystywanie swojego wizerunku w reklamie, powinien zostać zniesiony?