Podziel się z innymi:
2023-10-13
2
Bezpłatne leki a wskazania refundacyjne
Źródło/Autor:
Rynek Zdrowia
Są wątpliwości czy na pewno lekarz może przepisać bezpłatnie każdy lek z listy 18 minus zgodnie ze wskazaniami refundacyjnymi i nie narazi się ze strony NFZ na żądanie zwrotu nienależnej refundacji. Czy NFZ nie zażąda zwrotu refundacji?
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu (USK) rozszerza program wczesnego wykrywania wad rozwojowych u noworodków i niemowląt. Do programu można zgłaszać dzieci zamieszkałe na Dolnym Śląsku, które nie ukończyły 12. miesiąca życia. Nie jest wymagane skierowanie od specjalisty ani długa historia leczenia.
21.10.2025
Poszerzenie katalogu chorób objętych obowiązkiem szczepień ochronnych o zakażenia ludzkim wirusem brodawczaka (HPV) od ukończenia 9. roku życia do ukończenia 15. roku - zakłada opublikowany w poniedziałek projekt nowelizacji rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.
Obecnie finansowana szczepionka przeciw pneumokokom, tzw. 10-walentna, nie chroni już dzieci przed zachorowaniem na inwazyjną chorobę pneumokokową – oceniają eksperci. Ich zdaniem trzeba ją zastąpić szczepionką, która zapewnia ochronę przed większą liczbą serotypów tych bakterii, w tym przed serotypem 19A.
20.10.2025