Podziel się z innymi:
2024-05-27

Paracetamol może pomóc pacjentom z posocznicą

Źródło/Autor: PAP

Jednym z problemów na oddziałach intensywnej terapii jest to, że choroba przebiega tak szybko, że zwykle nie mamy czasu, aby dowiedzieć się, które biomarkery pomagają przewidzieć, jaka terapia przyniesie najlepszy wynik.

Paracetamol może pomóc pacjentom z posocznicą
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
GIS ostrzega przed nowymi narkotykami
25.03.2025
Nowe narkotyki mogą zawierać niezadeklarowane i niebezpieczne zanieczyszczenia zwiększające ryzyko wystąpienia poważnych zatruć, a nawet zgonów. Zażywanie ich to narażanie się na utratę zdrowia lub życia – napisał w komunikacie na swojej stronie główny inspektor sanitarny.
Eksperci: nie ma kraju wolnego od gruźlicy, dlatego musimy ją zwalczać globalnie
25.03.2025
Gruźlica zajmuje pierwsze miejsce wśród zakaźnych przyczyn zgonów ludzi na świecie. Rocznie z jej powodu umiera ponad 1 mln osób – przypominają eksperci. W Polsce wciąż mamy za dużo przypadków gruźlicy, w tym tzw. wielolekoopornej, dlatego konieczne są działania systemowe w walce z tą chorobą – oceniają.
Ekspert: to nie fentanyl jest w Polsce największym zagrożeniem
24.03.2025
W 2022 roku w UE zanotowano 163 zgony związane z przedawkowaniem fentanylu; w USA było ich ok. 100 tysięcy. Polsce nie grozi epidemia fentanylowa, ale rośnie problem nadużywania innych opioidowych leków przeciwbólowych – uważa psychiatra prof. Marcin Wojnar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.