Podziel się z innymi:
2024-10-31
1
Dla lekarzy informacje o wysokich zarobkach specjalistów to temat zastępczy, dla dyrektorów szpitali – kluczowy (analiza)
Źródło/Autor:
PAP
Według Ministerstwa Zdrowia na podwyżki w lecznictwie przeznaczono w trzy lata 100 mld zł. Dyrektorzy szpitali chcą wprowadzenia ram wynagradzania w publicznej ochronie zdrowia. Samorząd lekarski uważa, że wywołanie tematu wysokich płac to "temat zastępczy, by opinia publiczna uznała lekarzy winnymi braku środków w NFZ".
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Odkrycie kluczowego mechanizmu w chorobie Huntingtona może utorować drogę do jej wczesnego wykrywania i leczenia – informuje „Nature Metabolism”.
31.10.2024
Pod względem nakładów na medycynę prewencyjną, w tym profilaktykę chorób zakaźnych, Polska znajduje się na końcu wśród krajów UE. Tymczasem profilaktyka jest zawsze tańsza oraz skuteczniejsza niż najwcześniej podjęte i najlepsze leczenie – podkreślają specjaliści
31.10.2024
Przedstawiciele szpitali powiatowych przekazali premierowi, że jeszcze w tym roku w systemie ochrony zdrowia zabraknie ok. 15 mld zł. Federacja Przedsiębiorców Polskich ma bardziej pesymistyczne dane – żeby system w 2025 r. funkcjonował tak jak w tym potrzeba jeszcze 27 mld, a w 2026 r. – 41 mld.
30.10.2024