Podziel się z innymi:
2024-11-04

Prof. Łęgosz: sztuczna inteligencja przybliży lekarzy do perfekcji (wywiad)

Źródło/Autor: PAP

Sztuczna inteligencja to narzędzie, które przybliży lekarzy do perfekcji – uważa prof. Paweł Łęgosz, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Człowiek nie jest, niestety, nieomylny. Algorytmy "napchane pełnowartościową paszą" z wyspecjalizowanych źródeł, a nie "karmione" śmieciowymi informacjami, to wsparcie – zaznacza ekspert.

Prof. Łęgosz: sztuczna inteligencja przybliży lekarzy do perfekcji (wywiad)
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Wynagrodzenia lekarzy - od kilku tysięcy na umowie o pracę do ponad 100 tys. zł na kontrakcie
15.07.2025
1
Lekarz w publicznym systemie ochrony zdrowia może liczyć na zarobki od kilku tysięcy złotych na umowie o pracę do 100 tys. zł i więcej za jedną fakturę wystawioną szpitalowi. Najmniej zarabiają lekarze na początku drogi zawodowej. Kontrowersje budzą niektóre kontrakty lekarzy specjalistów.
WHO: w 2024 roku ponad 14 mln dzieci nie przyjęło żadnej szczepionki
15.07.2025
W 2024 roku ponad 14 mln dzieci na świecie nie było w ogóle zaszczepionych - wynika z corocznego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To o cztery miliony więcej niż cel wyznaczony przez tę wyspecjalizowaną organizację ONZ.
Badania: odstawienie antydepresantów rzadko kończy się poważniejszymi objawami
14.07.2025
Większość pacjentów odstawiających leki przeciwdepresyjne nie odczuwa z tego powodu poważniejszych objawów – wynika z najnowszej metaanalizy brytyjskich specjalistów. Zaznaczają oni na łamach „JAMA Psychiatry”, że odstawienie antydepresantów jest na ogół bezpieczne.