Podziel się z innymi:
2024-11-22

Błędne podpowiedzi sztucznej inteligencji wpływają na diagnozy radiologów

Źródło/Autor: PAP

Według nowego badania, sztuczna inteligencja (SI) może wprowadzać w błąd radiologów, którzy zbytnio polegają na jej podpowiedziach. Między nowymi technologiami SI a możliwością ich praktycznego zastosowania w medycynie jest jeszcze duży rozdźwięk – przekonują naukowcy.

Błędne podpowiedzi sztucznej inteligencji wpływają na diagnozy radiologów
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Specjalista chorób zakaźnych o wirusie polio w ściekach: nie ma powodów do obaw
21.11.2024
Specjalista chorób zakaźnych prof. Ernest Kuchar przekonuje w rozmowie z PAP, że to normalne, że w ściekach wykrywa się różne patogeny. Dlatego jego zdaniem doniesienia o wykryciu wirusa polio nie powinny budzić obaw, ponieważ nie stanowi on bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia publicznego.
Bilans działań ministry zdrowia Izabeli Leszczyny wobec wniosku o wotum nieufności (analiza)
21.11.2024
Reforma szpitalnictwa utknęła w rządzie, na finansowanie świadczeń brakuje kilkunastu mld zł – to dziś główne problemy zarządzającej ochroną zdrowia Izabeli Leszczyny. Na liście zrealizowanych projektów może zapisać refundację przez państwo in vitro i zdyscyplinowanie szpitali, które nie chciały wykonywać legalnych aborcji.
Eksperci: POChP to 4. przyczyna zgonów ludzi na świecie, a wciąż jest mało znana
20.11.2024
Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) stanowi czwartą przyczynę zgonów ludzi na świecie, mimo że znane są sposoby zapobiegania jej, jak również skutecznego leczenia – alarmują eksperci z okazji Światowego Dnia POChP, który przypada 20 listopada.