Podziel się z innymi:
2024-12-20

Wiceprezes NFZ: w 2025 r. potrzebujemy dodatkowo 12 mld zł

Źródło/Autor: PAP

W planie finansowym NFZ na 2025 r. jest 5 mld zł zapasu, ale nie uwzględnia on podwyżki wynagrodzeń, czyli kosztu ok. 12 mld zł. Ewidentnie więc będziemy potrzebowali znaleźć jeszcze jakieś pieniądze – powiedział PAP wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jakub Szulc.

Wiceprezes NFZ: w 2025 r. potrzebujemy dodatkowo 12 mld zł
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Psycholog: jeśli chcemy realnej zmiany, zacznijmy ją wprowadzać już dziś
30.12.2024
Z wprowadzaniem ważnych zmian nie warto czekać do nowego roku. Jeśli chcemy dać sobie szansę na realną zmianę, to zacznijmy dziś; małymi krokami budujmy nawyk. Pomoże nam on przejść przez nieuchronne potknięcia - radzi psycholog dr Rafał Albiński z Uniwersytetu SWPS.
Ekspert: ryby powinny gościć na naszych talerzach nie tylko podczas kolacji wigilijnej
24.12.2024
Ryby powinny gościć na naszych talerzach nie tylko podczas kolacji wigilijnej – powiedział PAP specjalista ds. żywienia, dietetyk dr Bartosz Kulczyński. Dodał, że wśród „ryb wigilijnych”, które ze względu na swoje walory zdrowotne powinny znaleźć się w naszym codziennym jadłospisie są np. śledzie.
Psycholożka: święta po stracie bliskiej osoby nie muszą być jak z reklamy
24.12.2024
Święta po stracie bliskiej osoby nie muszą być na siłę jak z reklamy, wesołe, świecące i błyszczące. Mogą być po prostu trudne. Wsłuchajmy się w indywidualne potrzeby osób, dla których puste miejsce przy wigilijnym stole przestaje być symboliczne – powiedziała PAP psycholożka Aleksandra Muniak.