Podziel się z innymi:
2025-02-11
Prof. Szczeklik: odstąpienie od terapii daremnej nie oznacza zaprzestania leczenia
Źródło/Autor:
PAP
Zdaniem anestezjologa prof. Wojciecha Szczeklika wciąż istnieje wiele nieporozumień dotyczących odstąpienia od terapii daremnej. Przede wszystkim – jak zaznaczył – nie oznacza ona zaprzestania leczenia. Nigdy nie jest to też decyzja podejmowana samodzielnie i pochopnie.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Co trzecie 8-letnie dziecko w Polsce ma nadmierną masą ciała, a prawie połowa wykazuje podwyższony cholesterol – alarmują eksperci IMiD w Warszawie. Podkreślają, że jako społeczeństwo musimy wziąć odpowiedzialność za to, co dzieci jedzą, jak spędzają czas i jak wygląda ich droga do szkoły.
Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek zwrócił się do minister zdrowia, aby rozważyła wstrzymanie prac nad zmianami w ustawie o ochronie zdrowia psychicznego. Według RPO projekt w sposób nieuzasadniony i nadmierny ingeruje w prawa i wolności obywatelskie.
18.12.2025
Nową odmianę wirusa Mpox, wywołującego tzw. małpią ospę, wykryli brytyjscy specjaliści u osoby, która powróciła do Wielkiej Brytanii z pobytu w Azji - poinformowało BBC News. Eksperci zaznaczają, że chroni przed nim dostępna szczepionka przeciwko ospie prawdziwej.
17.12.2025