Podziel się z innymi:
2025-09-01

Gen. Gielerak: szkolenia personelu medycznego na czas wojny trzeba zacząć bezzwłocznie

Źródło/Autor: PAP

O tym, ile osób uda się uratować podczas wojny, zdecyduje liczba miejsc intensywnej terapii, bloków operacyjnych i zespołów gotowych do pracy w trybie całodobowym - powiedział PAP dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, gen. broni Grzegorz Gielerak. Dodał, że bezzwłocznie trzeba zacząć szkolenia personelu medycznego.

Gen. Gielerak: szkolenia personelu medycznego na czas wojny trzeba zacząć bezzwłocznie
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Łódź/ Psychologiczne wsparcie dla dzieci i dorosłych z zaburzeniami ze spektrum FASD
25.08.2026
Indywidualne wsparcie psychologiczne dla dzieci, młodzieży i młodych dorosłych z zaburzeniami ze spektrum FASD oraz warsztaty dla ich rodziców i opiekunów zorganizuje Regionalne Centrum Polityki Społecznej (RCPS) w Łodzi. Pomoc realizowana będzie w ramach projektu dofinansowanego przez UE.
Polscy naukowcy tworzą katalog białek, których warianty mogą być powiązane z chorobami rzadkimi
25.08.2026
Pierwszy systematyczny katalog grupy specyficznych receptorów komórkowych, z których dużą część powiązano już wcześniej z chorobami rzadkimi, stworzyli naukowcy z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej (IIMCB).
Prezes NFZ: wprowadzenie limitów wynagrodzeń poprawi finanse placówek medycznych
24.08.2026
Wprowadzenie limitów wynagrodzeń dla medyków poprawi kondycję finansową placówek medycznych. To działanie zmierzające do tego, by placówki nie wpadały w „korkociąg” wynikający z coraz wyższych płac – powiedział PAP prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.