Podziel się z innymi:
2025-10-02
Sobierańska-Grenda: luka w budżecie NFZ w 2025 r. to 14 mld zł, w 2026 r. - 23 mld zł
Źródło/Autor:
PAP
Minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda poinformowała w środę, że - według prognoz - w Narodowym Funduszu Zdrowia w 2025 roku zabraknie 14 mld zł, a w 2026 r. - 23 mld zł.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Działania Ministerstwa Zdrowia, prezesa NFZ oraz Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT), które mają zracjonalizować wydatki na finansowanie bezpłatnych leków dla seniorów, nie zagrażają pacjentom – ocenia resort zdrowia w odpowiedzi na pytanie PAP o planowane zmiany.
Co czwarty chory na cukrzycę w ciągu życia doświadczy owrzodzenia stopy. Pod względem liczby amputacji z tego powodu - którym można byłoby zapobiec - Polska wciąż wyprzedza te kraje, które wdrożyły wyspecjalizowane struktury leczenia – alarmują eksperci.
Od 1 lipca na liście refundacyjnej znajdą się nowe terapie onkologiczne i leki na choroby rzadkie - poinformowała wiceminister zdrowia Katarzyna Kacperczyk we wtorkowej rozmowie w RMF FM. Projekt obwieszczenia refundacyjnego zostanie opublikowany w czwartek.
11.06.2026