Podziel się z innymi:
2025-10-09
Gdańsk / Otwarto Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne GUMed
Źródło/Autor:
PAP
W środę otwarto Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed) – nowoczesną placówkę dydaktyczno-medyczną o powierzchni prawie 8 tys. m kw. Minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda zaznaczyła, że im więcej dobrze wykształconych stomatologów pojawi się na rynku, tym łatwiej i bezpieczniej będzie nam, pacjentom.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Pięć wielkopolskich szpitali otrzyma wsparcie ze środków Krajowego Programu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Ponad 67,3 mln zł zostanie przeznaczone na rozwój i modernizację infrastruktury związanej z opieką kardiologiczną.
18.11.2025
Skuteczność leczenia chorych na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) w ramach programu lekowego wynosi niemal 100 proc. U wszystkich udało się zatrzymać postęp choroby, a u 70 proc. uzyskano istotną klinicznie poprawę – oceniają eksperci.
18.11.2025
Każdego roku w Polsce rodzi się przedwcześnie około 8 proc. noworodków, a na świecie około 10 proc. Mimo istotnej poprawy opieki nad kobietą w ciąży oraz wdrożenia najnowszych standardów opieki perinatalnej odsetek wcześniactwa od wielu lat utrzymuje się na stałym poziomie i nie zmniejsza się.