Aktualności
Zabezpieczenie Polski przez cyberatakimi wymaga jeszcze bardzo dużo pracy, są pojedyncze działania, ale brakuje koordynacji - mówi Mirosław Maj, prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzesteń i ekspert Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA).
17.11.2013
"Zaufałam okulistom w białostockiej klinice Tęczówka. Zaufałam, a teraz nie widzę na jedno oko, a wzrok w drugim pogarsza mi się z dnia na dzień" - mówi Helena Latawiec z Białegostoku. Choć komisja do orzekania o zdarzeniach medycznych opowiedziała się po stronie pacjentki, lekarze z kliniki nie mają sobie nic do zarzucenia - pisze "Gazeta Wyborcza".
17.11.2013
Na konferencji w Kolonii lekarze biją na alarm: jest groźba nawrotu chorób wenerycznych. Liberalizacja prostytucji da więcej niż restrykcje, twierdzą specjaliści.
16.11.2013
Dyrekcja szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie wynajęła salę firmie sprzedającej sprzęt medyczny i kosmetyki. Ta zwabiała ludzi oferując im bezpłatne badania. W międzyczasie robiła prezentację i zachęcała do kupna swoich produktów. Część pacjentów jest oburzona.
16.11.2013
1
W Internecie jest coraz więcej stron, na których można kupić testy genetyczne. Ceny - od 190 do 600 zł. Genetycy przestrzegają: To lekarz powinien ocenić zagrożenie i wytłumaczyć, czy np. trzeba profilaktycznie usunąć piersi czy wystarczy regularnie się badać.
16.11.2013
Pacjenci w szpitalach płacą za to samo ze składki zdrowotnej i z własnej kieszeni. Często nawet nie mają świadomości, że jest to nielegalne. Świadczeniodawcy posiadający umowę z NFZ nie mogą żądać pieniędzy za usługi, które realizują na podstawie umowy z funduszem i znajdują się w koszyku świadczeń gwarantowanych. Jednak do NFZ i rzecznika praw pacjentów (RPP) płyną skargi na szpitale i przychodnie, które łamią tę zasadę. Zdaniem ekspertów, najwyższy czas, aby pobieranie opłat od pacjentów uporządkować.
16.11.2013
2
Polacy nie boją się przekraczać dozwolonej prędkości. Aż 62 proc. badanych uważa, że zbyt szybka jazda to nic złego, jeżeli kierowca potrafi dostosować się do warunków panujących na drodze. Dlatego eksperci chcą zabierać prawo jazdy za brawurę.
16.11.2013
Regularne używanie telefonu komórkowego coraz częściej przechodzi w uzależnienie. Powoduje chorobę nazywaną fonoholizmem. Nałóg ten doprowadzić może nawet do zaburzeń w odżywianiu czy problemów ze snem.
16.11.2013
1