Aktualności
Tzw. choroba bostońska początkowo objawia się gorączką powyżej 38 stopni Celsjusza, trwającą około 3–4 dni, brakiem apetytu, wymiotami i złym samopoczuciem. Po dwóch dniach pojawia się także ból gardła oraz bolesne pęcherzyki i owrzodzenia na języku, dziąsłach, błonie śluzowej policzków oraz podniebieniu - i grudkowo-pęcherzykowa, swędząca wysypka na dłoniach i podeszwach stóp.
29.05.2013
Szef Porozumienia Zielonogórskiego, zrzeszającego ok. 10 tys. lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, krytykuje przygotowany przez resort zdrowia projekt nowelizacji ustawy umożliwiający pediatrom i internistom tworzenie praktyk POZ i kontraktowanie świadczeń w tym zakresie.
28.05.2013
11
Przeszkolenie wszystkich 2800 dyspozytorów medycznych w kraju może kosztować 600 tys. zł - wynika z szacunków Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Projekt w tej sprawie WOŚP złożyła w maju w resorcie zdrowia.
28.05.2013
1
Setki tysięcy złotych z funduszu socjalnego rozdzielane pod stołem, niespłacane pożyczki i kradzież dokumentów. Proceder trwał prawdopodobnie od wielu lat. Do szpitala miejskiego w Bydgoszczy wchodzi prokurator. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli do prokuratury związkowcy i dyrektorka szpitala.
28.05.2013
4
Co to jest udar mózgu, jak można go rozpoznać, gdzie szukać pomocy, gdy wystąpi – takich m.in. informacji dostarcza pierwsza w Polsce i w Europie bezpłatna aplikacja na smartfony i tablety o nazwie Stop Udarom.
28.05.2013
3
Lekarze nie szczędzą ostrych słów pod adresem Bartosza Arłukowicza, po tym jak napisał do nich list otwarty. Minister napisał między innymi, że potrzebna jest zmiana Kodeksu Etyki Lekarskiej. Zaznaczał, że to lekarze, a nie system decydują od odesłaniu, lub przyjęciu chorego pacjenta. Czujemy się dotknięci tymi słowami, mówił Krzysztof Bielecki - chirurg z ponad 50-letnim stażem.
28.05.2013
7
Kliniki, które będą uczestniczyły w rządowym programie refundacji in vitro, muszą udowodnić, że mają odpowiedni sprzęt, wykwalifikowany personel i zapewniają bezpieczeństwo zarodków - podkreślał w Sejmie minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
28.05.2013
1
Prawie co drugi chory na nowotwór w Polsce przeżyje dłużej niż 5 lat. Jeszcze dłuższe przeżycia osiąga się u pacjentów, których leczenie wymaga przeprowadzenia operacji. Najlepsze efekty osiąga się w raku piersi. W przypadku tego nowotworu 5-letnia przeżycia uzyskuje się aż u 80 proc. cierpiących z tego powodu kobiet. Bardzo zbliżyło nas to do krajów Europy Zachodniej – ocenili eksperci podczas XIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, który odbył się w Gdańsku.
28.05.2013