Aktualności
"Kobieta i tak by umarła, więc pełne odszkodowanie się nie należy" - tak Sąd Rejonowy w Tarnowie uzasadniał wyrok w sprawie odszkodowania za śmierć starszej kobiety potrąconej na jezdni. Również ubezpieczalnie robią wiele, by uniknąć wypłacenia pieniędzy. Umowa o "niezdolności do pracy" tak naprawdę dotyczy "niezdolności do egzystencji". A zawał serca nie zawsze jest tym, co jest w podręcznikach kardiologii.
24.12.2012
3
Dwóch lat więzienia żąda prokurator dla Jerzego T., byłego profesora Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, za oszukiwanie chorych na raka, którym odpłatnie wysyłał w listach szczepionkę. Po ucieczce z Polski szukał go Interpol.
24.12.2012
1
W tym roku zaginęło już ponad 17.000 osób. Coraz częściej ginie ślad po młodych i wykształconych. Specjaliści alarmują, że w Polsce coraz częściej znikają ludzie młodzi i wykształceni, wchodzący w dorosłe życie. Brak pracy i rosnące wymagania, jakim trzeba sprostać, sprawiają, że zrywają kontakty z rodziną i przepadają bez śladu.
24.12.2012
1
Poznań szuka oszczędności, gdzie tylko się da. I tnie wydatki, które z punktu widzenia urzędników nie są najważniejsze w roku 2013. A za takie uznano większość programów zdrowotnych, które miasto finansowało w ostatnich latach mieszkańcom.
24.12.2012
1
W roku akademickim 2011/2012 w polskich szkołach wyższych uczyło się 24,3 tys. cudzoziemców. Było ich o 13 proc. więcej niż roku poprzednim i niemal trzykrotnie więcej niż przed ośmioma laty, w roku 2004/2005 – wynika z obliczeń DGP dokonanych na podstawie danych GUS. Wśród uczelni medycznych najlepsze wyniki uzyskuje Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W ub.r. studiowało na nim ponad tysiąc obcokrajowców.
24.12.2012
Pionierskie wykorzystanie komórek macierzystych do naprawy uszkodzonych organów, przeszczepy wielonarządowe, a nawet częściowe przywrócenie sprawności osobie z przerwanym rdzeniem kręgowym - w roku 2012 medycyna zajmowała się m.in. ludzkimi "częściami zamiennymi".
21.12.2012
Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podpisała zarządzenie, które zmienia wycenę niektórych procedur szpitalnych możliwych do wykonania także w warunkach ambulatoryjnych. Chodzi o to, by niektóre procedury były wykonywane w gabinetach zabiegowych, a nie na oddziałach szpitala. Jak poinformował rzecznik prasowy Funduszu Andrzej Troszyński, są to procedury okulistyczne, laryngologiczne i urologiczne, np. usunięcie ciała obcego z oka lub ucha czy nacięcie podniebienia.
21.12.2012
7
Branża zdrowotna, pomimo wielu przeciwności, jest coraz bardziej atrakcyjna pod względem inwestycyjnym – to konkluzja debaty „zdrowie – sposób na biznes”, będącej częścią programu III edycji „Akademii Mediów” – projektu Fundacji 2065 im. Lesława Pagi oraz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
21.12.2012