Aktualności
Kupon na 70% zniżki na implant zęba czy badanie krwi? Lekarze i ich gabinety reklamują się w serwisach sprzedaży grupowej. Pacjenci nie protestują, bo dzięki temu płacą mniej za wybielanie zębów, poradę dermatologa czy badanie jelita grubego. Tyle że lekarze i placówki medyczne łamią tym samym prawo i naginają lekarską etykę. "Usługi medyczne w Polsce są obwarowane zakazem reklamy" - wskazuje Marcin Mikos, ekspert prawa medycznego. Sprawa dotyczy głównie gabinetów stomatologicznych, ale także dermatologów, lekarzy medycyny pracy czy chirurgów. Problem zauważa Naczelna Rada Lekarska...
03.04.2012
2
Naukowcy z Politechniki Białostockiej skonstruowali unikatową protezę nogi, dzięki której dwuletni chłopiec może chodzić. Chłopiec jest niepełnosprawny; urodził się bez lewej ręki i lewej nogi. Obecnie naukowcy z tej uczelni pracują nad specjalną protezą ręki dla niego.
03.04.2012
Metformina, lek stosowany powszechnie w leczeniu cukrzycy, może też zapobiegać pierwotnemu rakowi wątroby oraz spowalniać wzrost raka prostaty - informuje serwis EurekAlert.
03.04.2012
"Nie mamy pieniędzy na wasze leczenie, leczcie się u siebie w Poznaniu!" - zwrócił się do śmiertelnie chorych pacjentów z Wielkopolski szpital w Otwocku, który jest największym ośrodkiem leczenia tętniczego nadciśnienia płucnego w kraju. Ma takie prawo?
03.04.2012
9
Zaproponowanie pacjentowi innego leku, który nie będzie miał takich samych wskazań jak ten wypisany na recepcie, spowoduje niemożność objęcia go refundacją i narazi farmaceutę na dodatkowe konsekwencje prawne.
03.04.2012
6
Nabycie nowej umiejętności lub podniesienie kompetencji zawodowych to zmiany, które blisko połowa Polek przed 50-ką najchętniej wprowadziłaby w swoim życiu. Wygląd zewnętrzny chciałaby poprawić mniej niż jedna piąta pań – wynika z badań TNS OBOP.
03.04.2012
W przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców mamy najmniejszą liczbę lekarzy spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej! Samorząd lekarski uważa, że powstaje luka pokoleniowa i wkrótce nie będzie miał kto leczyć Polaków.
03.04.2012
61
Pałac Kultury i Nauki i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, zamek w Lublinie, ratusz w Kaliszu, katowicki Spodek i wiele innych miejsc zaświeci się w poniedziałek na niebiesko, by przypomnieć o Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu.
02.04.2012
2